Haber Detayı
11 Ocak 2018 - Perşembe 12:51 Bu haber 955 kez okundu
 
Taşeron işçilerinin kadroya başvurularında bugün son gün
Taşeron işçilerinin kadroya geçmek için 2 Ocak’ta başlayan yasal başvuru süreleri bugün sona eriyor.
EKONOMİ Haberi
Taşeron işçilerinin kadroya başvurularında bugün son gün

Kamuda üniversitelerde ve belediyelerde sözleşmeli, geçici, mevsimlik ve 4/C kapsamında çalışanları kapsayan taşeron düzenlemesiyle ilgili takvim işliyor. Kamudaki 450 bin ile belediyeler ve il özel idarelerdeki 400 bin taşeron işçisini ilgilendiren düzenleme, 24 Aralık’ta OHAL kapsamında 696 sayılı Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile yayımlanmış, taşeron işçilerinin kadroya geçiş başvuruları için yasal süreç de 2 Ocak’ta başlamıştı. Kadroya geçme şartlarını karşılayan taşeron işçiler için 10 günlük yasal süreç bugün sona eriyor.

 

Kamuda çalışan taşeron işçileri, çalıştıkları idarenin hizmet alım sözleşmesinin yapıldığı birime, sürekli işçi kadrolarında istihdam edilmek üzere yazılı başvuru yapabilecek. Sözlü ve yazılı sınavdan geçtikten sonra kadroya geçebilecek.

 

SÜREÇ 90 GÜN İÇİNDE SONUÇLANACAK

 

Kadro başvurusu yapan işçilerin, şartları taşıyıp taşımadıklarının tespiti, bu tespite itirazların karara bağlanması, şartları taşıyanların idarelerince belirlenen usul ve esaslara göre yapılacak yazılı veya sözlü ya da uygulamalı sınava alınması, sınav sonuçlarına itirazların karara bağlanması ve sınavda başarılı olanların kadroya geçirilmesine ilişkin süreç 90 gün içinde idarelerince sonuçlandırılacak.  

 

Kaynak: (ANKA) - ANKA AJANSI Editör:
Etiketler: Taşeron, işçilerinin, kadroya, başvurularında, bugün, son, gün,
Yorumlar
Haber Yazılımı