Haber Detayı
25 Ekim 2017 - Çarşamba 08:02
 
Sağlık Bakanı: Mükerrer tedaviler yapılmayacak
Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, sağlıkta dijital dönemi başlattıklarını belirterek, “Bundan sonra e-Nabız Sistemi üzerinde, vatandaşın almış olduğu tedavilerin ve yapılmış olan tetkiklerin hepsi ilgili yerlerde doğrudan görülebilecek ve mükerrer tetkikler veyahut da lüzumsuz, mükerrer tedaviler yapılmayacak, bunlar takip edilecek” dedi.
SAĞLIK Haberi
Sağlık Bakanı: Mükerrer tedaviler yapılmayacak

Meclis Genel Kurulu’nda dün akşam milletvekillerinin sorularını yanıtlayan Sağlık Bakanı, kadro konusunda, “Türkiye'de Sağlık Bakanlığında olduğu gibi bütün bakanlıklarda kadro sorunu var, kadro tahsis edildikçe, biz yeterince kadro temin ettikçe atamaları yapıyoruz. Güvenlik soruşturmasına gelince, tabii ki güvenlik soruşturması yapmak zorundayız, yeni göreve getirilenler için. Bunu ilgili yerlerden istiyoruz. Gelen bilgiler derhâl değerlendirmeye alınıyor ve ataması yapılıyor” dedi.

 

SAĞLIKTA DİJİTAL DÖNEM

 

Sağlıkta dijital dönemi başlattıklarını ve bunu giderek geliştirdiklerini ifade eden Sağlık Bakanı, şöyle dedi:

“Bundan sonra e-Nabız Sistemi üzerinde, vatandaşın almış olduğu tedavilerin ve yapılmış olan tetkiklerin hepsi ilgili yerlerde doğrudan görülebilecek ve mükerrer tetkikler veyahut da lüzumsuz, mükerrer tedaviler yapılmayacak, bunlar takip edilecek. Bu konuda sadece Sağlık Bakanlığı değil, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığımıza bağlı Sosyal Güvenlik Kurumuyla da birlikte hareket edeceğiz. Bu, aynı zamanda, sağlıkta israfın da önüne geçecek bir çalışma.

 

ŞİDDETE UĞRAYAN HEKİMLERİMİZ VE SAĞLIK ÇALIŞANLARIMIZ İÇİN HUKUKİ DESTEK VERİYORUZ

 

Hastanelerde ve diğer yerlerde sağlık çalışanlarının şiddete maruz kaldığını belirten Sağlık Bakanı, “Bununla ilgili daha önceden alınmış tedbirler var ve biz kamu olarak şiddete uğrayan hekimlerimiz ve sağlık çalışanlarımız için hukuki destek veriyoruz. Yeni bir yasal düzenlemeyle de bu desteğin bütün diğer özel alanlarda hizmet veren sağlıkçılara daverilmesini sağlayacağız. Biz hekim arkadaşlarımızın da orada çalışan diğer personelimizin de bu konuda vatandaşa karşı hizmette vatandaşın gerilimine neden olacak kusurlar içerisine girmemesi konusunda gerekli eğitim çalışmalarını da yapmaya hazırlanıyoruz ve bunları yapacağız ama sağlıkta şiddeti asla kabul etmiyoruz, kınıyoruz. Orada sağlık çalışanına kalkan eli, uygulanan şiddeti kendimize yapılmış addediyoruz. Bununla ilgili çalışmaları hep birlikte Meclisimizde ve Sağlık Bakanlığında devam ettireceğiz” açıklamasını yaptı.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Sağlık, Bakanı:, Mükerrer, tedaviler, yapılmayacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı