Haber Detayı
04 Ocak 2018 - Perşembe 16:20
 
Rusya’dan ABD’ye İran uyarısı
ABD Başkanı Donald Trump’ın Twitter hesabından İran’daki protesto gösterilerine verdiği destek, Moskova’da rahatsızlık yarattı. Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Sergey Ryabkov, ABD’yi İran'ın iç işlerine müdahale etmemesi yönünde uyardı.
DÜNYA Haberi
Rusya’dan ABD’ye İran uyarısı

Rus basınına demeç veren Ryabkov, “ABD'yi İran'ın iç işlerine müdahale etmemesi konusunda uyarıyoruz. Orada yaşananlar, İran’ın uluslararası toplumun dikkatini çeken iç meselesi” dedi. Kyabkov şöyle devam etti:

 

İRAN’IN MEVCUT ZORLUKLARI AŞACAĞINDAN EMİNİM

 

“Gelişmeleri çarpıtmak için çok sayıda girişim olmasına rağmen, Rusya'nın komşusu ve dostu olan bu ülkenin mevcut zorlukları aşacağından ve bu süreçten daha güçlü bir ülke ve Tahran'ın nükleer programıyla ilgili olanlar da dahil çeşitli sorunların çözümünde güvenilir bir partner olarak çıkacağından eminim.”

Açıklamaları yansıtan Sputnik ise İran'da geçen perşembe birçok kentte hayat pahalılığı ile başlayan ancak giderek rejim karşıtı bir nitelik kazanan eylemlerde çok sayıda kişinin hayatını kaybettiğini ve yüzlerce kişinin gözaltına alındığına dikkat çekti. (AN

 

Kaynak: (ANKA) - ANKA AJANSI Editör:
Etiketler: Rusya’dan, ABD’ye, İran, uyarısı,
Yorumlar
Haber Yazılımı