Haber Detayı
11 Ocak 2018 - Perşembe 09:54
 
Meclis'te oda ve işgalci tartışması yaşandı
Meclis Genel Kurulu’nda AK Parti ve CHP arasında “oda” ve “işgalci” atışması yaşandı.
SİYASET Haberi
Meclis'te oda ve işgalci tartışması yaşandı

GİZLİ GİZLİ ÇEKİM YAPMASINI MİLLETVEKİLLİĞİNE ASLA YAKIŞTIRMIYORUM

 

Meclis Başkanvekili Ayşe Nur Bahçekapılı, “Bir internet sitesinde arkadaki Meclis başkanvekiline, Divan'a ayrılan hatta zaman zaman sık sık grup başkanvekilleriyle birlikte toplantı yaptığımız odanın gizlice videoları tuvalete varıncaya kadar fotoğrafları çekilmiş. Bu çok ayıp bir iştir. Orası mahrem bir alan. Gizli gizli gelip orada bir milletvekilinin gizli gizli telefonunu açıp böyle gizli gizli çekim yapmasını milletvekilliğine asla yakıştırmıyorum. Son derece kınıyorum” diyerek tepkisi gösterdi.

 

GİZLİ GİZLİ DEĞİL

 

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel de, “Gizli gizli değil açık açık bütün personelin önünde. Basına resmi mail atarak parlamentoya duyurarak, fotoğrafları basına gizli gizli değil açıkça basın toplantısıyla dağıttık. Çünkü orası mahrem alanı değil ortak kullanım alanıydı. Orayı kendi mini mescidi ve abdesthanesi yapan İsmail Kahraman işgalcidir” diye konuştu.

 

BENİM ÇANTAMIN NE İŞİ VAR O FOTOĞRAFLARDA?

 

Bahçekapılı da, “Şu anda Meclis’i ben idare ediyorum. O odaya her giriş çıkışın benim iznim dahilinde olması gerekir. Divan'ın dinlenme odasıdır. Benim iznim olmadan oraya girilmesi yasaktır. Benim iznim olmadan orada fotoğraf çektirilmesi de yasaktır. Benim çantamın ne işi var o fotoğraflarda?” dedi.

Meclis Başkanvekili Bahçekapılı, “Sayın Özel buraya gelip bana bağırıp böyle 'hadi oradan' deme hakkın yok senin” dedi.

AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş da, “Başkanlık Divanının arkasındaki alanın tamamen Meclis Başkanın, Meclis Başkanlık Divanı ve o divanda görev yapan milletvekillerine ait olduğunu, orada yapılan her tasarrufun orada bulunduğunu ifade ettim. Tamamen sizin özelinizde bulunan bir mekanın milletvekilleri tarafından gizlice çekilmesi ahlaka aykırı bir davranış şeklidir. Bunu sordunuz. CHP’nin Grup Başkanvekili ben yaptım dedi. Siz kınıyorum dediniz. Yapılan iş İçtüzük cezai hükümlerine aykırı bir davranıştır. Bu müeyyideyi yerine getirmeniz gerekir.”

Bahçekapılı, “Sayın Özel, kürsüye geldi, o odanın benim odam olmadığını yani Meclis başkanvekillerinin odası olmadığını, şu anda Meclis başkanvekilleri olarak kullanılmakta olan odanın grup başkanvekillerine ait olduğunu ve bizim orada işgalci olduğumuzu söyledi. Şimdi burada çok ayıp bir tartışmanın içindeyiz. O oda senin bu oda benim tartışmasına girmek çok ayıp bir şey. Evet arkada bir oda var. Bu dediğiniz gibi Meclis başkanvekillerine ve Divan Katip üyelerine nöbetçi olanlara açık olan bir alandır hatta sadece Meclis başkanvekillerinedir ama Divan üyelerimizde aynı olanaktan faydalandırılması gerektiğine inanıyorum hatta bütün milletvekili arkadaşlarıma kapımız açıktır, her zaman buraya gelebilirsiniz demişliğim de vardır” diyerek gitti.

 

ÖZEL’E İÇTÜK'ÜN 158. MADDESİNE GÖRE UYARMA CEZASI VERİYORUM

 

Verilen aradan sonra Bahçekapılı, “İznimi almadan fotoğraflanarak bir siteye servis edilerek kişilik haklarımı ihlal ettiği düşüncesindeyim. Bu nedenle şahsıma sergilemiş olduğu davranışlar nedeniyle İçtüzük’ün 157. maddesinden aldığım dayanakla Sayın Özgür Özel’e 158. maddesine göre uyarma cezası veriyorum” dedi.

 

 

Kaynak: (ANKA) - ANKA AJANSI Editör:
Etiketler: Meclis'te, oda, ve, işgalci, tartışması, yaşandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı