Haber Detayı
15 Ekim 2017 - Pazar 11:33 Bu haber 718 kez okundu
 
İş Bankası’na dev Çin bankasından 250 milyon dolar kredi
Türkiye İş Bankası, dünyanın en büyük bankası olan Industrial and Commercial Bank of China’dan, (ICBC) ICBC Turkey Bank’ın koordinatörlüğünde 250 milyon ABD Doları tutarında kredi temin etti. Vadesi 3 yıl bir hafta olan kredinin, genel kurumsal amaçlar ve dış ticaretin finansmanı çerçevesinde kullandırılacağı duyuruldu.
EKONOMİ Haberi
İş Bankası’na dev Çin bankasından 250 milyon dolar kredi

Verilen bilgiye göre söz konusu krediye ilişkin tören, İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali, Genel Müdür Yardımcısı Yılmaz Ertürk, Uluslararası Finansal Kuruluşlar Müdürü Özgür Temel ile ICBC Turkey Genel Müdürü Gao Xiangyang ve Genel Müdür Yardımcıları Chen Yubao ile Halit Döver’in katılımıyla yapıldı.

 

Bali, törende yaptığı konuşmada, dünyanın en büyük bankası olan ICBC ile işbirliğini geliştirmekten memnuniyet duyduklarını ifade ederek, sağladıkları uzun vadeli kredinin İş Bankası’nın ekonomiye olan desteğine katkı sunacağını belirtti. Bali, gelecek dönemlerde de ICBC Grubu ile olan işbirliklerinin artarak devam edeceğine inandığını kaydetti.

 

ICBC Turkey Genel Müdürü Gao Xiangyang da, ICBC Turkey olarak Türk finans piyasasına güçlü bir bağlılıkları olduğunu, bu kapsamda İş Bankası’na söz konusu kredinin tahsisi için aracılık yaptıklarını, başarıyla sonuçlanan bu işlemin ICBC'nin, hem İş Bankası’na hem de Türk ekonomisine duyduğu inanç ve güveni sergilediğini belirtti. Gao Xiangyang, iki kurumun önümüzdeki yıllarda tüm bankacılık alanlarında yeni işbirlikleri gerçekleştireceğine ve birbirlerine karşılıklı katkı sağlayacaklarına inandıklarını ifade etti.

 

Kaynak: (ANKA) - ANKA AJANSI Editör:
Etiketler: İş, Bankası’na, dev, Çin, bankasından, 250, milyon, dolar, kredi,
Yorumlar
Haber Yazılımı