Haber Detayı
05 Ocak 2018 - Cuma 17:17
 
İran halkından birlik ve güç gösterisi
İran’da 28 Aralık’ta başlayan protesto gösterilerinden sonra son günlerde düzenlenen rejim yanlısı yürüyüşler bugün de devam ediyor. Üçüncü gününe giren rejime destek gösterileri için İran medyası, “birlik ve güç gösterisi” gibi ifadeler kullanıyor.
DÜNYA Haberi
İran halkından birlik ve güç gösterisi

İran devletine ait İngilizce haber kanalı Press TV, “İran çapındaki büyük kentlerde halk, üçüncü gün sokaklara döküldü” derken göstericilerin, “isyancılar tarafından yakılan İran Bayraklarını” taşıdıklarına, ABD, İsrail ve Suudi Arabistan karşıtı sloganlar attıklarına dikkat çekti.

Gösterilere ilişkin görüntülere yer verilen haberde, 28 Aralık’ta zamlar ve ekonomik koşullara karşı başlayan protesto gösterilerinin şiddete dönüştüğünü kaydeden Press TV, ABD Başkanı Donald Trump ve İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’nun göstericilere yüksek sesle destek ifade ettiklerini vurguladı.

Bu arada, haberde İran İçişleri Bakanı Abdülrıza Rahmani Fazlı’nın açıklamaları da aktarıldı. Fazlı,  hükümet karşıtı protesto gösterilerine katılanların sayısının “42 bini geçmemesine” rağmen eylemlere batı medyasında geniş yer verildiğini belirtti.

 

Kaynak: (ANKA) - ANKA AJANSI Editör:
Etiketler: İran, halkından, birlik, ve, güç, gösterisi,
Yorumlar
Haber Yazılımı