Haber Detayı
04 Ocak 2018 - Perşembe 12:51
 
İran’dan Trumpa’a sert sözler
İran’daki protesto gösterilerine Twitter paylaşımlarıyla büyük destek veren ABD Başkanı Donald Trump’a Tahran’dan sert tepkiler sürüyor. İran Meclis Milli Güvenlik ve Dış Politikalar Komisyonu Başkanı Alaaddin Burucerdi, ABD Başkanı Trump başta olmak üzere ABD'li yetkililer İran konusunda boş hayallere kapılmamalı” dedi.
DÜNYA Haberi
İran’dan Trumpa’a sert sözler

Alaaddin Burucerdi, “ABD ve uluslararası emperyalizmin İslam dünyasının yanı sıra dünya çapında güvensizlik ve dengesizliği arttırmak istediğini” belirtirken, “Halihazırda Yemen, Suriye ve Irak’ta çatışmalar yaşandığı için ABD ve Siyonist Rejim böyle gerilim ve güvensizliği İran topraklarına getirmeye çalışıyor” şeklinde konuştu.

“Son günlerde ülkenin bazı noktalarında yaşanan olaylar, vatandaşların haklı talepleri örneğin iflas eden kredi ve finansal kurumlarından aradıkları taleplerden kaynaklanıyor” ifadesini kullanan Burucerdi, “Ne yazık ki, İslam İnkılabı düşmanları ve yerli bağlantıları gösterileri kargaşa ve kaosa yönlendirmeye çalıştı” sözlerini de kullandı.

Burucerdi,  “Bu olaylar, ülkemizin özgür çevresi için doğaldır. İran halkı ülkenin iç işlerine herhangi bir yabancı devletin müdahale etmesine izin vermez” dedi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: İran’dan, Trumpa’a, sert, sözler,
Yorumlar
Haber Yazılımı