Haber Detayı
02 Ocak 2018 - Salı 16:53 Bu haber 691 kez okundu
 
İran’dan Trump’a: Kendi işine bak
İran’daki protesto gösterilerine destek mesajları atan ABD Başkanı Donald Trump’a Tahran’dan bir tepki daha geldi. İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Behram Kasimi, Trump’a “kendi işine bak” mesajını gönderdi. Kasimi, Trump’a “İran’ın içişlerine karışmaktan vazgeçmeyi” tavsiye etti.
DÜNYA Haberi
İran’dan Trump’a: Kendi işine bak

Mehr Haber Ajansına göre, Behran Kasimi, Donald Trump’ıh İran halkına yönelik “tamamen çelişkili ve rastgele” tutumlarının yeni bir şey olmadığını belirtirken, Trump’ın kısa bir süre önce İranlıları “terörist millet” olarak niteleyerek “öfkelendirdiğini” söyledi.

Trump’a başka ülkelere yönelik "beyhude ve haraket edici" mesajlar göndererek boşuna zaman harcamak yerine kendi ülkenin iç sorunlarıyla ingilenmesi tavsiyesinde bulunan Kasimi, “Kuşku yok ki dünya çapındaki büyük ve iyi eğitilmiş İranlı topluluğun Trump’ın hakaretlerine bir yanıtı olacak” şeklinde konuştu.

Kasimi, “Trump, kendi ülkesinde her gün toplu katliamlarda öldürülen onlarca ABD vatandaşının kurban gittiği cinayetler ile milyonlarca evsiz ve aç insanı ile ilgilenirse iyi eder” ifadelerini de kullandı.

 

Kaynak: (ANKA) - ANKA AJANSI Editör:
Etiketler: İran’dan, Trump’a:, Kendi, işine, bak,
Yorumlar
Haber Yazılımı