Haber Detayı
29 Aralık 2017 - Cuma 17:06
 
Hollanda’da cinayetler patladı, 10 Türk öldürüldü
AB ülkelerinden Hollanda’da yıllarca düşük düzeyde seyreden cinayetlerde bu yıl patlama yaşandığı belirtiliyor. Bu yıl Hollanda’da öldürülen insanlardan 10’unun Türk kökenli Hollandalılar olduğu da kaydediliyor.
DÜNYA Haberi
Hollanda’da cinayetler patladı, 10 Türk öldürüldü

NLTimes’a göre, Hollanda’da yıllardan sonra bu yıl cinayetler arttı.  Hollanda bu tarihe kadar 159 kişi öldürüldü. Bu da 2016 yılına kıyasla yüzde 48 gibi yüksek bir artış anlamına geliyor.

Bu arada, aile cinayetleri 2016 yılındaki düzeyini korurken cinayetler arasında en büyük artışın ise ruhsal sorunları olan insanların karıştığı cinayetlerde görüldüğüne dikkat çekiliyor.

Bu yılda Hollanda’da meydana gelen cinayetlerin failleri arasında özellikle 16 yaş veya altındaki zanlıların sayısının kaygı verici olarak nitelendiği haberde, Hollanda’da bu yıldaki cinayetlerde gözlenen artışta “ilticacılar ve Doğu Avrupalılar’daki artış” dahil bir dizi faktörlerin “etkili” olduğu öne sürülüyor. 

 

10 TÜRK KÖKENLİ HOLLANDALI ÖLDÜRÜLDÜ

 

Öte yandan bu yıl Hollanda’daki cinayet kurbanlarından 10’unun Türk kökenli Hollandalılar olduğu belirtilirken, bu kişilerden ikisinin “Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan konusunda tartıştıkları” da iddia edildi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Hollanda’da, cinayetler, patladı,, 10, Türk, öldürüldü,
Yorumlar
Haber Yazılımı