Haber Detayı
11 Ekim 2017 - Çarşamba 14:52 Bu haber 600 kez okundu
 
Hakkari'de iki terörist öldürüldü
Hakkari’de devam eden operasyonda dün iki terörist öldürüldü. Ayrıca yasa dışı sınır geçişinde bulunan 2 bin 496 kişi yakalandı.
- Haberi
Hakkari'de iki terörist öldürüldü

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin yaptığı açıklamaya göre dün Hakkari’nin Çukurca ilçesinde devam eden operasyon sırasında iki terörist öldürüldü. Şırnak’ın Silopi ilçesinde Irak’ın kuzeyinde bulunan barınma alanlarından kaçan beş terörist güvenlik güçlerine teslim oldu. Tunceli’nin Merkezinde ise güvenlik güçleri tarafından düzenlenen arazi aramasında bir adet antipersonel mayını tespit edilerek imha edildi.

 

YASA DIŞI SINIR GEÇİŞİNDE BULUNAN 2 BİN 496 KİŞİ YAKALANDI

 

Kara Kuvvetleri Komutanlığı’na bağlı hudut birlikleri tarafından Suriye sınırında 2 bin 241 kişi yasa dışı geçişte bulunurken yakalandı ve bu müdahaleler sırasında iki adet av tüfeği, dört adet cep telefonu ile iki adet ilaç ele geçirildi. İran sınırında ise bir kişi yasa dışı geçişte bulunurken yakalandı ve bu müdahaleler sırasında 11 bin 850 paket sigara ele geçirildi. Öte yandan Yunanistan sınırında 239 kişi, Bulgaristan sınırında 15 kişi yasa dışı geçişte bulunurken yakalandı.

 

Kaynak: (ANKA) - ANKA AJANSI Editör:
Etiketler: Hakkari'de, iki, terörist, öldürüldü,
Yorumlar
Haber Yazılımı