Haber Detayı
26 Aralık 2017 - Salı 18:40
 
Gaziantep’teki asker zehirlenmelerine inceleme başlatıldı
Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, Gaziantep’teki kışlada askerlerin rahatsızlanmasına ilişkin inceleme ve soruşturma başlatıldığını açıkladı.
ASAYİŞ Haberi
Gaziantep’teki asker zehirlenmelerine inceleme başlatıldı

Kışlada at eti skandalının ardından gözler bu kez de Gaziantep’teki birliklerde askerlerin zehirlenme vakalarına çevrildi. Gaziantep’te kışlada gıda zehirlenmesine ilişkin açıklama yapan Milli Savunma Bakanlığı, 106’ncı Topçu Alay Komutanlığı ve 2’inci Zırhlı Tugay Komutan Yardımcılığının (Islahiye) Şehit Üsteğmen Alpay Başaran Kışlasında, gece 01:00’den itibaren sabaha kadar 44 erin rahatsızlanarak revire müracaat ettiğini bildirdi. Rahatsızlanan askerlerin kontrol amaçlı olarak Islahiye Devlet Hastanesine sevkinin gerçekleştirildiğinin belirtildiği açıklamada, askerlerin hayati tehlikesinin bulunmadığı ifade edildi.

 

Hastaneye başvuran 44 personelden 40’ının taburcu edildiğinin kaydedildiği açıklamada, Milli Savunma Bakanlığı tarafından olaya ilişkin sürecin yakinen takip edildiği bilgisi verildi. Açıklamada, Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli tarafından konuya ilişkin inceleme ve soruşturma başlatıldığı da vurgulandı.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Gaziantep’teki, asker, zehirlenmelerine, inceleme, başlatıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı