Haber Detayı
05 Ocak 2018 - Cuma 11:15
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Demek ki bir su kaçağı var
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP’li Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar’ın görevden uzaklaştırılmasıyla ilgili, “Bu tür açığa alma kararını eğer İçişleri Bakanlığı veriyorsa burada demek ki bir su kaçağı var. Şu anda da bu atılan adımla alakalı olarak Ataşehir’de ne olduysa işte burada da bu oldu ve bize gelen bilgiler çok daha farklı, onu da söyleyeyim” dedi.
GÜNDEM Haberi
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Demek ki bir su kaçağı var

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Fransa ziyareti öncesi Atatürk Havalimanı’nda basın toplantısı düzenledi. Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Erdoğan, kabine revizyonu iddialarının doğruluk payı olmadığını söyledi.

Erdoğan, CHP’li Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar’ın İçişleri Bakanlığı tarafından görevden uzaklaştırılmasıyla ilgili de şu değerlendirmeyi yaptı:

“Özellikle bu konularda İçişleri Bakanlığı’nın sürekli olarak mülkiye müfettişleriyle yaptığı kontroller vardır. Zaman zaman özel mülkiye müfettişleriyle yapılan kontroller vardır. Bunlar sürekli belediyelerde çalışan mülkiye müfettişlerinin verdiği bilgiler dahilinde olabileceği gibi özel mülkiye müfettişleriyle olanlar ise daha çok istihbarat üzerine atılan adımlardır. Hayatında belediye başkanlığı yapmamış olanlar bunları bilmez. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığım döneminde sürekli kendilerine odalar tahsis ettiğimiz mülkiye müfettişlerimiz vardı, çalışmalarını yaparlardı. Bundan bihaber olanlar çıkıp konuşuyor tabi.

Asıl önemli olan şu anda bu tür açığa alma kararını eğer İçişleri Bakanlığı veriyorsa burada demek ki bir su kaçağı var. Şu anda da bu atılan adımla alakalı olarak Ataşehir’de ne olduysa işte burada da bu oldu ve bize gelen bilgiler çok daha farklı, onu da söyleyeyim. Fakat iş adamlarımız, vatandaşlarımız kendilerinden rüşvet talebinde bulunulduğu zaman ‘yüzleşmeye var mısın’ dediğimizde birçoğu kaçıyor, ‘eğer ben yüzleşmeye girersem o zaman benim bu işim kalır.’ Hem geliyorsun şikayet ediyorsun hem de ‘yüzleşmeye var mısın, suçüstü yapalım’ dediğimiz zaman da kaçarsanız, biz o zaman görevi kötüye kullananları nasıl ortaya çıkaracağız? Şu anda burada da böyle bir süreç söz konusu.

 

AİLEYE YURT DIŞI YASAĞI: İÇİŞLERİ BAKANIMIZLA KONUŞURUZ

 

Hazinedar’ın, eşi ve çocuğuna da yurt dışı yasağı konması hakkında, “Sayın Cumhurbaşkanının şikayet ettiği devlet düzeni dahi onun çocuklarına yurt dışında okuma fırsatı ve imkanı verdi” eleştirisine de Erdoğan şu yanıtı verdi:

“Buraya bir düzeltme yapmamız lazım, benim çocuklarımın yurtdışına gitmesi, Sayın Belediye Başkanının ‘ben kaliteli okullarda okuttum’ mantığından hareketle değil. Benim çocuklarım kendi öz vatanında okuma hakkına sahip olmadıkları için yurtdışına gittiler.

Sayın Başkanının ailesiyle ilgili konuda yurtdışına çıkışına yönelik hukuki bir engel olmadıktan sonra İçişleri Bakanlığımızın böyle bir engelleme yapacağına ihtimal vermiyorum. Bunları İçişleri Bakanımızla da konuşuruz, gerçekten mani bir durum yoksa zaten önü de açıktır.” (ANKA/DEVAM)

(HM/GO)

 

Kaynak: (ANKA) - ANKA AJANSI Editör:
Etiketler: Cumhurbaşkanı, Erdoğan:, Demek, ki, bir, su, kaçağı, var,
Yorumlar
Haber Yazılımı