Haber Detayı
25 Ekim 2017 - Çarşamba 15:31 Bu haber 717 kez okundu
 
Çukurova Belediyesi’nden kitap konseptli sokak
Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, Şehit Piyade Uzman Çavuş Hulusi Emre Dilci Çocuk ve Dinlenme Parkının açılışını yaparak, “Parkımızda 5 ayrı noktaya kitaplıklar yerleştirdik. Bu kitapları korumakla kalmayın, alın okuyun. Evde okumuş olduğunuz kitapları da getirip buraya bırakın. Kitaplar raflara hapsedilmek için değildir, okumak içindir” dedi.
YEREL Haberi
Çukurova Belediyesi’nden  kitap konseptli sokak

Çukurova Belediye Başkanı Çetin, gelenekselleşen her salı açılış her perşembe temel atma etkinliklerini ara vermeden sürdürüyor. Çetin, geçtiğimiz gün 100. Yıl Mahallesi Göçmen Evlerinde yapımı tamamlanan Şehit Piyade Uzman Çavuş Hulusi Emre Dilci Çocuk ve Dinlenme Parkının açılışını yaptı. Bir ilki de içinde barındıran parkın açılışına katılan Çetin, parkın içerisine yapılan kitaplıklarla ilgili bilgi vererek, “Parkımızda 5 ayrı yere içerisinde Cumhuriyet ve Atatürk içerikli kitaplar başta olmak üzere çeşitli kitapların olduğu kitaplıklar yerleştirdik. Bu Adana’da bir ilktir. Bu kitapları korumakla kalmayın, alın okuyun. Evde okumuş olduğunuz kitapları da getirip buraya bırakın. Kitaplar raflara hapsedilmek için değildir, okumak içindir. Burası sadece çocukların oyun alanı değil, okuma parkı olsun” ifadesini kullandı.

 

KİTAP KONSEPTLİ SOKAK

 

Çukurova’ya konsept sokaklar yaptıklarını hatırlatan Çetin, “Çukurova’mızda kitap konseptli sokağımız da olacak. Beyaz Evler Mahallesi’nde belirlediğimiz bir sokağımızı, kitap sokağı yapacağız. Bu sokağımızı da, kitaplarımızı da sizlere emanet edeceğiz” dedi.

 

Kaynak: (ANKA) - ANKA AJANSI Editör:
Etiketler: Çukurova, Belediyesi’nden, , kitap, konseptli, sokak,
Yorumlar
Haber Yazılımı