Haber Detayı
16 Ekim 2017 - Pazartesi 16:28 Bu haber 615 kez okundu
 
Bozdağ: OHAL’in üç ay daha uzatılması karara bağlandı
Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, “FETÖ, PDY, PKK, KCK, DHKP-C, DEAŞ ve bilumum terör örgütleri ile daha etkin mücadele etmek maksadıyla hızlı karar almak, alınan kararları hızlı uygulamak OHAL’i gerekli kılan şartların tamamen ortadan kaldırılmasını sağlamak, demokrasimizin, hukuk devletinin ve vatandaşlarımızın hak ve özgürlüklerinin korunması maksadıyla, alınan tedbirlerin devamını temin etmek maksadıyla OHAL’in üç ay daha uzatılmasını karara bağlamıştır” dedi.
SİYASET Haberi
Bozdağ: OHAL’in üç ay daha uzatılması karara bağlandı

Milli Güvenlik Kurulu’nun özel bir gündemle toplandığını ifade eden Bozdağ OHAL’in uzatılmasına ilişkin şunları kaydetti:

“Süresi dolmak üzere olan Olağanüstü Hal’in uzatılıp uzatılmaması hususunu değerlendirdi ve değerlendirme sonucunda Olağanüstü Hal’in üç daha uzatılması hususunu Bakanlar Kurulu’na tavsiye etti. Arkasından Cumhurbaşkanımızın Başkanlığında toplanan Bakanlar Kurulumuz, FETÖ, PDY, PKK, KCK, DHKP-C, DEAŞ ve bilumum terör örgütleri ile daha etkin mücadele etmek maksadıyla hızlı karar almak, alınan kararları hızlı uygulamak OHAL’i gerekli kılan şartların tamamen ortadan kaldırılmasını sağlamak, demokrasimizin, hukuk devletinin ve vatandaşlarımızın hak ve özgürlüklerinin korunması maksadıyla, alınan tedbirlerin devamını temin etmek maksadıyla OHAL’in üç ay daha uzatılmasını karara bağlamıştır ve alınan karar Bakanlar Kurulu kararı, Türkiye Büyük Millet Meclis’i Başkanlığı’na gönderilmiştir.

 

OLAĞANÜSTÜ HAL BİZZAT HÜKÜMETE İLAN EDİLMİŞTİR

 

Olağanüstü Hal, Türkiye’de devlete ilan edilmiştir. Esasında devleti yönetenlerin kararlarını hızlı alması, hızlı uygulaması, terör ile etkin ve kararlı mücadele yapması ve Türkiye’yi Olağanüstü Hal’i ilan etmeye zorlayan şartları ortadan kaldırılması maksadıyla bizzat hükümete ilan edilmiştir. Vatandaşımızın rutin hayatında Olağanüstü Hal’in varlığı nedeniyle bugüne kadar herhangi bir değişiklik söz konusu değildir. Herkes hayatı Olağanüstü Hal’den önceki haklar, özgürlükler ne ise aynı çerçevede işlemektedir. Bugüne kadar bu işleyişte bir sıkıntı olmamıştır ve bundan sonra da olmayacaktır. Sadece terör örgütleri, terör örgütlerinin üyesi teröristlerin üyesi teröristler ve bunlara destek verenlere karşı Olağanüstü Hal döneminde alınan tedbirler ve kararlar uygulanmıştır. Bundan sonra aynı şekilde uygulanmaya devam edecektir. Parlamentonun kabul etmesi halinde Olağanüstü Hal 3 ay daha uzatılmış olacaktır. Hayırlı olmasını temenni ediyorum.”

 

Kaynak: (ANKA) - ANKA AJANSI Editör:
Etiketler: Bozdağ:, OHAL’in, üç, ay, daha, uzatılması, karara, bağlandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı