Haber Detayı
11 Ocak 2018 - Perşembe 10:11
 
Bozdağ: KHK hazırlıkları tamamlandı
Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, yeni bir KHK’nın yakın zamanda çıkacağını söyledi.
GÜNDEM Haberi
 Bozdağ: KHK hazırlıkları tamamlandı

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” nedeniyle Meclis’te Parlamento Muhabirleri Derneği’ni ziyaret etti.

Siyasilerin ve gazetecilerin ülkenin geleceği için birlikte çalıştıklarını ve koştuklarını kaydeden Bozdağ, “Türkiye’de en çok çalışan gazeteciler siyasileri izleyen muhabirler. Bizim kaderimiz ile gazetecilerin kaderi birbirine benziyor. Siyasiler ve gazeteciler ülkenin geleceğini belirlemek üzere birlikte çalışıyorlar ve birlikte koşuyorlar. Ben de buraya koşarak geldim” dedi.

Başbakan Yardımcısı Bozdağ, gazetecilerin “erken seçim iddialarına” ilişkin sorularına, “Erken seçim yok, vaktinde seçim var. AK Parti iktidarları döneminde seçimler vaktinde yapıldı. 2007’de istisnai bir durum vardı. Onun için seçim 6 ay önce yapılmıştı. Seçim vaktinde yapılacak. Ancak bunu gündemde tutmak isteyen çevreler var” karşılığını verdi.

 

YENİ KHK

 

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, FETÖ tarafından Bylock’a yönlendirilen 11 bin 480 kişi arasından tek delil ‘mor beyin’ tuzağı olanların belirlenmesi amacıyla  yapılan çalışmaların tamamlandığını ve bununla ilgili KHK’nın yakın zamanda çıkacağını açıkladı.

Bozdağ, “Son KHK ile ilgili hazırlıklar tamamlandı. Kurumlarına iadeleri çıkacak KHK ile yapılacak” dedi.

 

 

 

Kaynak: (ANKA) - ANKA AJANSI Editör:
Etiketler: , Bozdağ:, KHK, hazırlıkları, tamamlandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı