Haber Detayı
21 Kasım 2017 - Salı 15:04
 
Albayrak’tan siber güvenlik açıklaması
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, “Dünyanın birçok yerinden çok farklı saldırılar alıyoruz. Bunların hepsini ayyuka çıkarmamak için her gün bir şey söylemiyoruz. Yazılım olarak Türkiye’deki yazılım firmalarıyla görüşüyoruz. Yabancı yazılımlarla Türk yazılımları birleştirip buralarla ilgili hangi adımlarda siber güvenlik açısından adımlar atabiliriz biz bunları çalışıyoruz” dedi.
TEKNOLOJİ Haberi
Albayrak’tan siber güvenlik açıklaması

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda dün Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı bütçesinin görüşülmesinin ardından Bakan Albayrak, gazetecilerin siber güvenlik hakkında sorduğu soruları yanıtladı.


Türkiye’nin 2017 Ocak ayından itibaren yoğun siber saldırılara maruz kaldığını açıklayan Albayrak’a bu saldırılara karşı ne tür önlemlerin alındığı soruldu. Siber güvenlik alanında çalışmaların devam ettiğini belirten Bakan Albayrak, “Dünyanın birçok yerinden çok farklı saldırılar alıyoruz. Bunların hepsini ayyuka çıkarmamak için her gün bir şey söylemiyoruz. Madenlerle ilgili ciddi bir ihbar geliyor, sabotaj şeyi geliyor. Şimdi yani bir yerleri rahatsız ediyoruz demek ki. Bunları her gün söylemiyoruz ama tedbir alıyoruz denetimi artırmaya çalışıyoruz. Yazılım olarak Türkiye’deki yazılım firmalarıyla görüşüyoruz. Yabancı yazılımlarla Türk yazılımları birleştirip buralarla ilgili hangi adımlarda siber güvenlik açısından adımlar atabiliriz biz bunları çalışıyoruz ama kolay değil tabi zaman alacak bir süreç” dedi.

 

Kaynak: (ANKA) - ANKA AJANSI Editör:
Etiketler: Albayrak’tan, siber, güvenlik, açıklaması,
Yorumlar
Haber Yazılımı