Haber Detayı
04 Kasım 2017 - Cumartesi 13:02
 
313 maç için seyircisiz oynama cezası verildi
Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, bugüne kadar 16 bin 574 kişinin seyirden yasaklama cezası aldığını bunlardan 3 bin 523'ünün cezasının halen devam etmekte olduğunu belirtirken son beş yılda profesyonel liglerde, 313 maç için seyircisiz oynama cezası verildiğini açıkladı.
SPOR Haberi
313 maç için seyircisiz oynama cezası verildi

 

 

Spor Bakanı, CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer’in statlara girmesi yasaklanan ve ceza alan kişiler ile son beş yılda uygulanan seyircisiz maç cezalarına ilişkin soru önergesini yanıtladı.

Gürer soru önergesinde, “Sporda Şiddeti ve Düzensizliği Önleme Yasası çıkarılmasından sonra kaç kişinin statlara girmesi yasaklanmış ve ceza almıştır? Son beş yılda toplam kaç maç için seyircisiz oynama cezası uygulanmıştır?” diye sordu.

Soru önergesini yanıtlayan Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanun kapsamında önergede sorulan hususların, İçişleri Bakanlığına bağlı Emniyet Müdürlüğünün Güvenlik Daire Başkanlığına ait Spor Güvenliği Şubesince takip edildiğini söyledi.

Gençlik ve Spor Bakanı, ilgili şubenin son verilerine göre, söz konusu Kanun kapsamında bugüne kadar 16 bin 574 kişinin seyirden yasaklama cezası almış olup bunlardan 3 bin 523'ünün cezasının halen devam etmekte olduğunu belirtti.

Spor Bakanı, Türkiye Futbol Federasyonunun soru önergesinde yer alan konuyla ilgili olarak verdiği cevaba göre, son beş yılda profesyonel liglerde, 313 maç için seyircisiz oynama cezası verildiğini kaydetti.

 

Kaynak: (ANKA) - ANKA AJANSI Editör:
Etiketler: 313, maç, için, seyircisiz, oynama, cezası, verildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı