Haber Detayı
05 Ocak 2018 - Cuma 11:59
 
18 bin 651 okul beyaz bayrak sertifikalı
Milli Eğitim Bakanlığı Öğrenci İşleri ve Sosyal Etkinlikler Daire Başkanlığı’ndan gelen yanıt, 81 ilde 18 bin 651 okulun Beyaz Bayrak sertifikası almaya hak kazandığını ortaya koydu.
EĞİTİM Haberi
18 bin 651 okul beyaz bayrak sertifikalı

 

CHP Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, bilgi edinme kapsamında, “2006 yılında Sağlık Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı bir protokole imza atmış ve beyaz bayrak ismiyle işbirliği projesi yaşama geçirilmiştir. Bir okulun beyaz bayrak kazanabilmesi için hangi ölçütleri taşıması gerekmektedir? Ülke genelinde beyaz bayrak almayı hak eden okul sayısı kaçtır?” diye sordu.

Bilgi edinme başvurusuna Milli Eğitim Bakanlığı Öğrenci İşleri ve Sosyal Etkinlikler Daire Başkanlığı’ndan gelen yanıtta, Beyaz Bayrak Sertifikası almak isteyen okulun müracaatından sonra, il ve ilçe denetim ekipleri Beyaz Bayrak İşbirliği Protokolü kapsamında “Beyaz Bayrak Eğitim Kurumu Denetim Formu”na göre talepte bulunan okulda yapacakları değerlendirme sonucunda okul yeterli puanı aldığında, Beyaz Bayrak Sertifikası almaya hak kazandığı belirtildi.

Yanıtta, 6 Aralık 2017 tarih itibarıyla 81 ilde 18 bin 651 okul/kurum Beyaz Bayrağı sertifikası almaya hak kazandığı ifade edildi.

 

Kaynak: (ANKA) - ANKA AJANSI Editör:
Etiketler: 18, bin, 651, okul, beyaz, bayrak, sertifikalı,
Yorumlar
Haber Yazılımı